Kto sú liptáci

Kto sme
Pozrite si náš prvý vlog - takto sme začínali.

LIPTÁCI

KTO SME

NIEČO O NÁS

Sme Ružomberčania Janko Mráz a Tomi Kučka, tridsiatnici, žijúci bežný rodinný život. Pracujeme v zabehnutej ružomberskej obchodnej firme Pilex s náradím a ochrannými pomôckami, popri tom sa venujeme aj outdoorovému oblečeniu a výbave na turistiku do prírody. Pred niekoľkými rokmi sme sa rozhodli vytvoriť s kamarátmi náš prvý vlog a tým to všetko začalo. Odvtedy sme natočili vyše 100 vlogov a chceme pokračovať ďalej. Rozhovor vo forme podcastu o tom ako sme začínali, čo nás motivuje a čomu sa venujeme si môžete vypočuť v dvoch častiach TUOkrem toho, skúsenosti s fotografovaním a videom využívame aj pri našej práci, kde tvoríme  aj produktové videá pre našu firmu.

Ako to začalo

O projekte

Žijeme najlepšie ako vieme. Toto heslo nás sprevádza už od začiatku našich spoločných aktivít. Pri ich zdieľaní na sociálnych sieťach, pri podpore a záujme okolia sme sa rozhodli vytvoriť projekt LIPTÁCI. Základom je propagovať pohyb v akejkoľvek podobe, najmä pri turistike a oudoorových aktivitách. Stále si vytvárame výzvy a dávame si nové ciele. Cez tento náš projekt chceme vo videách motivovať aj ostatných ľudí k zdravšiemu spôsobu života pohybom v prírode. V prípade turistiky, v našich videách nájdete užitočný popis trasy, naše postrehy a rady, ako aj GPX súbory pre trasy, ktoré si môžete stiahnuť do svojho navigačného zariadenia a prejsť tú istú trasu.

MEGA PRODUKTY

Na podporu nášho projektu

Vďaka nášmu okoliu vznikla popri vlogovaní myšlienka, že dáme vyrobiť tričko s MEGA motívom. Toto slovo bolo vždy súčasťou nášho slovníka, a tak nám prischlo aj na tričku. Keďže väčšina publikovaných vlogov je z turistiky, prišiel nápad ponúknuť všetkým fanúšikom funkčné tričko, veľmi kvalitné nielen na turistiku ale aj na bežné chvíle. Naším dobrým zvykom je dať si v prírode čerstvo uvarenú kávu. Na to slúžia smaltované hrnčeky s liptáckym motívom. Pre fotografie sme vyrobili jedinečný fotorámik, ktorý môže byť výbornou dekoráciou prípadne darčekom. Vďaka Pilex.sk, našej firme, kde spoločne prevádzkujem aj e-shop, môžeme tieto tričká a ďalšie liptácke produkty ponúknuť. Celý zisk z predaja liptáckych tričiek, hrnčekov či fotorámikov sa využije na našu prácu v rámci projektu LIPTÁCI. Takže ak chcete podporiť našu tvorbu tak sa prihláste na odber nášho YouTube kanálu, zdieľajte liptácke videá a vyberte si niečo z našej MEGA ponuky nižšie. Takto sa aj vy stanete súčasťou nášho projektu.

UBYTOVANIE

UBYTOVANIE na Liptove

Pripravujeme možnosť ubytovania – kempingu u nás na Liptove. Budete mať jedinečnú príležitosť prísť do srdca nášho krásneho kraja, stráviť tu voľné chvíle na oddych a rekreáciu s rodinou alebo priateľmi.  Inšpiráciou vám môžu byť už teraz naše vlogy z Liptova. Ako uvidíte, nie je tu núdza o krásne miesta, atrakcie, a veľa možností na pobyt v prírode. 

SPOLUPRÁCA

TOmi Kučka:
foto & Video Tvorba

Mojou vášňou je fotografovanie, točenie videí a následná postprodukcia. Pri mojej práci sa neponáhľam, ale zachytávam momenty ako ich život prináša. Každé fotenie je pre mňa výzvou. Tomu som sa postupne učil od začiatku nášho projektu LIPTÁCI, pri ktorom som mal možnosť sa vždy zdokonaľovať. Všetky tieto nadobudnuté skúsenosti ma posúvajú neustále ďalej, dávajú mi príležitosť napredovať, nezostať na jednom mieste, ale objavovať nové možnosti. V prípade záujmu o moju tvorbu a ponuku pozri môj web.