Ako nám ubehol rok 2021
Ako nám ubehol rok 2021

Vyše tísíc odbehnutých kilometrov

Niekedy počujem od druhých: nemám čas, musím bežať. Avšak sú aj takí ľudia medzi nami, ktorí si nájdu čas, aby bežali. Bežali pre dobrú vec. O tom sme sa presvedčili aj my sami, keď sme boli svedkami jednej výnimočnej výzvy, ktorú sme zároveň podporili a zdokumentovali na našom YouTube.

Dokument BEHOM 765KM ZA 9 DNÍ | CESTA HRDINOV SNP | #BEZIMEPREOLIVERKA je dôkazom ľudskej odhodlanosti ale aj spolupatričnosti, keď Matúš s Martinovou podporou odbehli Cestu hrdinov SNP: 765km za 9 dní, pritom prekonali 31 tisíc výškových metrov, a to pre dobročinný cieľ: pomôcť malému Oliverkovi v jeho rehabilitácii. Odhodlanie, námaha, emócie ako aj záverečné prekvapenie na konci behu. Viac už v nasledovnom dokumente (klik na obrázok).

Tomiho výzva odbehnúť 100 km ukázala taktiež ľudské úsilie, odhodlanosť, ako aj pomoc a podporu zo strany rodiny a kamarátov, bez ktorých by táto prvá stovka nebola taká aká bola a nevzniklo by nasledovné video. V tomto prípade už známi bežci Matúš a Martin boli podporou pre liptáckeho ultrabežca.

Nakoniec tu máme niečo výnimočné: opäť Martin, tentokrát nie ako sprievodný bežec, ale ako hlavný protagonista Big Bear’s Backyard Ultra, Slovakia 2022, a konečný víťaz. Dĺžka jedného okruhu je síce len 6,7 km a každý okruh treba zabehnúť do jednej hodiny, avšak po takom 22 kole je to už skoro jeden celý deň na nohách a niektorí bežci ešte stále majú dostatok energie, aby odbehli aj to ďalšie kolo. Víťazom sa stáva len jeden, ten najvytrvalejší. Opäť aj v tomto prípade však platí, že bez pomoci a podpory tímu by takúto výzvu bolo asi veľmi ťažké zvládnuť.